Adore Teens
Dobrodošli na balkanski forum za mlade. Ako se još niste registrirali to možete učiniti samo jednim klikom, a ako ste ipak registrirani ulogirajte se i uživajte. Pridružite nam se na forumu, aktivni smo i ekipa je super :)

Administration Team.

Join the forum, it's quick and easy

Adore Teens
Dobrodošli na balkanski forum za mlade. Ako se još niste registrirali to možete učiniti samo jednim klikom, a ako ste ipak registrirani ulogirajte se i uživajte. Pridružite nam se na forumu, aktivni smo i ekipa je super :)

Administration Team.
Adore Teens
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pet trikova za bjelije zube

+10
Amyicha
Ivonnii
Elena*
Muffin.
Doll.
Classy
Cloud Razor
RedOne♥
Animal.
*Just Smile*
14 posters

Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Pet trikova za bjelije zube

Postaj by *Just Smile* ned kol 29, 2010 10:33 pm

Bez obzira jeste li pušač, pijete kavu ili naprosto želite izbijeliti svoje zube, postoji nekoliko načina da to učinite sama kod kuće. Sve mi smo vidjele desetke produkata za izbjeljivanje zubiju koji se reklamiraju, no mnogi od njih su skupi, a i često ne postignu obećane rezultate.

Evo nekoliko načina kako sami kod kuće možete izbijeliti zube:

1. Izbjeljivanje “Bakinom metodom”

Ovaj način izbjeljivanja je poznat od davnina, a mnogi se kunu da i djeluje. Pomiješajte jednu žličicu sode bikarbone, malo soli i nekoliko kapi jabučnog octa. Mješavina bi se trebala malo zapjeniti i spremni ste za četkanje zubiju. Nakon toga zube iščetkajte običnom pastom za zube. Ovo metodom zube smijete izbjeljivati najviše jednom tjedno.

2. Izbjeljivanje pomoću jagoda

Ovo je i nas iznenadilo, no tko god je isprobao ovu tehniku bio je zadovoljan. Trljajte jagodu cijelu ili zgnječenu po zubima i vaši će zubi biti bjeliji. Ovaj trik su isprobale i dive poput Oprah Winfrey i Tyre Banks, a od onda ga koriste i milijuni žena.
Jagode čine čuda zbog enzima koji sadrže. Taj enzim izbjeljuje zube i čisti zubne naslage.
Zbog visokog udjela šećera u jagodama preporuča se nakon korištenja jagoda zube oprati običnom pastom za zube

3. Izbjeljivanje pomoću peroksida i sode bikarbone

Jeftin i jednostavan način izbjeljivanja zubiju je da usta s vremena na vrijeme isperete s 3 postotnim vodikovim peroksidom (hidrogenom). Ili izmiješajte žličicu soda bikarbone s žličicom hidrogena i žličicom vode. Ovime iščetkajte zube.

Trik ovdje je hidrogen. Mnoge zubne paste i gotovo sva sredstva za izbjeljivanje zubiju sadrže vodikov peroksid i do sad je najuspješnije izbjeljivanje zubi postignuto pomoću njega. Jedini je problem što se s hidrogenom mora postupati veoma oprezno. Ne smijete ga progutati, a ako se to slučajno i dogodi, morate odmah popiti barem jednu čašu vode kako bi se razrijedio. Isto tako ne preporuča se prečesto ovako izbjeljivati zube. Najviše jednom tjedno.

4. Izbjeljivanje pomoću narančine kore

Mnogi tvrde da ova tehnika definitivno pali. Unutarnja strana kore (bijela) sadrži sastojke koji izbjeljuju zube. Zato samo uzmite koru i protrljajte po zubima i vratite im prirodni sjaj. Neki ljudi isto čine i s korom limuna. Metoda je još uspješnija ako na koru stavite malo soli pa time zajedno istrljate. Kao i nakon jagoda preporuča se da nakon postupka iščetkate zube običnom pastom za zube.

5. Izbjeljivanje jabučnim octom

I jabučni ocat pomaže izbjeljivanju zubiju. No, i s octom je važno biti pažljiv jer kiselina nagriza zubnu caklinu. Ali ako ga koristite pravilno, razrijeđenog vodom, ovo postaje jednostavan i zdrav način izbjeljivanja zubi.
Žličica jabučnog octa pomiješana s pola čaše vode postaje izvrsna tekućina za ispiranje usta. Mješavina je dovoljno slaba i neće oštetiti zubnu caklinu, a opet dovoljno jaka da zube očisti od štetnih naslaga. Koristeći ovu mješavinu svakog dana primijeti ćete kako će vam zubi postati znatni bjeliji.


*Just Smile*
*Just Smile*
Moderator
Moderator

Broj postova : 5326
Join date : 24.06.2010
Age : 29
Lokacija : Gdje je internet-tu sam ja.:D

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Animal. ned kol 29, 2010 10:45 pm

2. 4. i 5. probala i stvarno je uspilo, ali okus je grooozan. Morate oprat zube svakako nakon tog.
Animal.
Animal.
Administrator
Administrator

Broj postova : 3425
Join date : 27.06.2010
Age : 28
Lokacija : London, England

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by RedOne♥ pon kol 30, 2010 12:47 pm

Yea ovo mi treba :D
RedOne♥
RedOne♥
Dude
Dude

Broj postova : 1418
Join date : 26.06.2010
Age : 27
Lokacija : Stolica

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Cloud Razor pon kol 30, 2010 1:44 pm

Uuuhu, danke.
Baš ono šta mi treba:P
Cloud Razor
Cloud Razor
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 1831
Join date : 25.07.2010
Age : 25
Lokacija : Snickersland♥

http://weheartit.com/stunninger

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by *Just Smile* pon kol 30, 2010 5:50 pm

Heheh.evo ja sam sad probala ono s limunom.
a ono.mislim da su mi zubi malo bjelji.XD
*Just Smile*
*Just Smile*
Moderator
Moderator

Broj postova : 5326
Join date : 24.06.2010
Age : 29
Lokacija : Gdje je internet-tu sam ja.:D

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Classy uto kol 31, 2010 11:38 am

To sam tražila, moram probati neke. (:
Classy
Classy
Designer
Designer

Broj postova : 8273
Join date : 02.07.2010
Age : 27

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Doll. uto kol 31, 2010 11:43 am

Znala sam ovo.
:)
Doll.
Doll.
Administrator
Administrator

Broj postova : 3494
Join date : 21.06.2010

https://adore-teens.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Muffin. uto kol 31, 2010 12:17 pm

Uopa. Moram probat.
Muffin.
Muffin.
Dude
Dude

Broj postova : 1296
Join date : 05.07.2010
Age : 29
Lokacija : the hood

http://kangaroo-dz.blog.hr

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Elena* pon ruj 06, 2010 12:09 pm

Želim ovo 5. probati .a jel mi može netko reći kako da tu tekućine nanesem.. da ju trljam po zubima ili da mješam u ustima..???
Elena*
Elena*
Nerd
Nerd

Broj postova : 178
Join date : 27.06.2010
Age : 27
Lokacija : NY, New York

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Ivonnii pon ruj 06, 2010 12:10 pm

Promučkaj u ustima, i poslje tog operi zube, jer će ti smrdit po octu. XD
Ivonnii
Ivonnii
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 1882
Join date : 21.06.2010

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Elena* pon ruj 06, 2010 12:11 pm

Ivonnii je napisao/la:Promučkaj u ustima, i poslje tog operi zube, jer će ti smrdit po octu. XD

Aham.. hvaLa ti puuno.. !! ;)
Elena*
Elena*
Nerd
Nerd

Broj postova : 178
Join date : 27.06.2010
Age : 27
Lokacija : NY, New York

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Amyicha sub lip 11, 2011 11:40 pm

ja sam jednom sa sodom bikarbonom ili kak se vec zove pa ono islo je, ali sada mi se ne isplati jer imam aparatic pa ono ne bi islo previse ahahaha. to ce oni obaviti kad ga skinu. jer inace to ide tako da malo izbjele zbog dijeli di je bravica zaljepljena. tu je totalno zuto jer se to ne moze prati. :D
Amyicha
Amyicha
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 3054
Join date : 06.01.2011
Age : 29

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Primrose čet kol 11, 2011 10:55 pm

Barem jednom tjedom to radim. Probala sam metodu sa jagodama, narančama,sodom bikarbonom, no ta mi i nije najdraža, ali nju koristim kad nema ovog voža, ono mi je inaće prva liga ^^
Primrose
Primrose
Brainiac
Brainiac

Broj postova : 401
Join date : 10.07.2010
Age : 28
Lokacija : Winterfell

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Classy čet kol 11, 2011 11:13 pm

Ja sad koristim Drop Pearls pastu za poliranje i izbjeljivanje i vidi se razlika. Ali počet ću kupovati trakice Crest Whitestrips jer ovo nema učinak kakav imaju trakice.
Classy
Classy
Designer
Designer

Broj postova : 8273
Join date : 02.07.2010
Age : 27

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Primrose čet kol 11, 2011 11:16 pm

Pretty Reckless je napisao/la:Ja sad koristim Drop Pearls pastu za poliranje i izbjeljivanje i vidi se razlika. Ali počet ću kupovati trakice Crest Whitestrips jer ovo nema učinak kakav imaju trakice.

E to sam gledala na YouTubu, nisam znala da to ima u Hrvatskoj.
Primrose
Primrose
Brainiac
Brainiac

Broj postova : 401
Join date : 10.07.2010
Age : 28
Lokacija : Winterfell

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Classy čet kol 11, 2011 11:25 pm

Ima, ali ja ću naručiti s eBaya. Ako još netko želi: link. Ako ništa drugo, platiti ću puno jeftinije nego kod nas. Kod nas je jedna vrećica 25 kn, a ovdje dobiješ čak 18 vrećica za manje od 70 kn, mislim da je to negdje 67 kn. Ja planiram naručiti ovih dana kad mi dida da džeparac pa kad mi stigne javim vam učinak. Smije se koristiti jednom dnevno vrećica, stoji 30 min i nakon 7 vrećica većina ljudi vidi veliku promjenu. Ja ću naručiti eto, pa vam javim kad stigne. Vidim da je pozdan seller ako ništa drugo. I sigurno je preko PayPala, uvijek ti vrate pare ako ti ne dođe.
Classy
Classy
Designer
Designer

Broj postova : 8273
Join date : 02.07.2010
Age : 27

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Doll. pet kol 12, 2011 9:46 am

Pretty Reckless je napisao/la:Ima, ali ja ću naručiti s eBaya. Ako još netko želi: link. Ako ništa drugo, platiti ću puno jeftinije nego kod nas. Kod nas je jedna vrećica 25 kn, a ovdje dobiješ čak 18 vrećica za manje od 70 kn, mislim da je to negdje 67 kn. Ja planiram naručiti ovih dana kad mi dida da džeparac pa kad mi stigne javim vam učinak. Smije se koristiti jednom dnevno vrećica, stoji 30 min i nakon 7 vrećica većina ljudi vidi veliku promjenu. Ja ću naručiti eto, pa vam javim kad stigne. Vidim da je pozdan seller ako ništa drugo. I sigurno je preko PayPala, uvijek ti vrate pare ako ti ne dođe.

Joj, ja sam to htjela ali sam čitala o tome i većina ljudi kaže da zubi nakon jedne trakice užasno bole još barem 2, 3 dana. Ali nadam se da tebe nebudu :)
Doll.
Doll.
Administrator
Administrator

Broj postova : 3494
Join date : 21.06.2010

https://adore-teens.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Classy pet kol 12, 2011 12:06 pm

Doll. je napisao/la:
Pretty Reckless je napisao/la:Ima, ali ja ću naručiti s eBaya. Ako još netko želi: link. Ako ništa drugo, platiti ću puno jeftinije nego kod nas. Kod nas je jedna vrećica 25 kn, a ovdje dobiješ čak 18 vrećica za manje od 70 kn, mislim da je to negdje 67 kn. Ja planiram naručiti ovih dana kad mi dida da džeparac pa kad mi stigne javim vam učinak. Smije se koristiti jednom dnevno vrećica, stoji 30 min i nakon 7 vrećica većina ljudi vidi veliku promjenu. Ja ću naručiti eto, pa vam javim kad stigne. Vidim da je pozdan seller ako ništa drugo. I sigurno je preko PayPala, uvijek ti vrate pare ako ti ne dođe.

Joj, ja sam to htjela ali sam čitala o tome i većina ljudi kaže da zubi nakon jedne trakice užasno bole još barem 2, 3 dana. Ali nadam se da tebe nebudu :)

Ja bi ti svašta istrpila za ljepotu, vjeruj mi xD
Classy
Classy
Designer
Designer

Broj postova : 8273
Join date : 02.07.2010
Age : 27

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Princess. pet kol 12, 2011 12:11 pm

Meni su zubi relativno bijeli. Perem ih redovito i dobro ih izribam i drugo mi ne treba.
Princess.
Princess.
Administrator
Administrator

Broj postova : 15751
Join date : 02.07.2010
Age : 29
Lokacija : Madrid, Spain

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Loud. sub pro 24, 2011 7:20 pm

Znam za sodu bikarbonu, ali posle toga bole i pucaju zubi. Znam iz iskustva. :)
Loud.
Loud.
Brainiac
Brainiac

Broj postova : 688
Join date : 30.07.2010
Age : 27
Lokacija : inside my velvet rope

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by SmileIt. ned vel 26, 2012 5:34 pm

hvalaaa :DD
SmileIt.
SmileIt.
Brainiac
Brainiac

Broj postova : 457
Join date : 11.02.2012
Age : 25
Lokacija : Over the rainbow :)

http://www.girlsmile.netboarder.com

[Vrh] Go down

Pet trikova za bjelije zube Empty Re: Pet trikova za bjelije zube

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.