Adore Teens
Dobrodošli na balkanski forum za mlade. Ako se još niste registrirali to možete učiniti samo jednim klikom, a ako ste ipak registrirani ulogirajte se i uživajte. Pridružite nam se na forumu, aktivni smo i ekipa je super :)

Administration Team.

Join the forum, it's quick and easy

Adore Teens
Dobrodošli na balkanski forum za mlade. Ako se još niste registrirali to možete učiniti samo jednim klikom, a ako ste ipak registrirani ulogirajte se i uživajte. Pridružite nam se na forumu, aktivni smo i ekipa je super :)

Administration Team.
Adore Teens
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mobitel xd

+9
teamo♥
Amyicha
MirandaFan™
Phalange.
Točkica
Princess.
Classy
.BarbieBitch.
Little Monster^^
13 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Mobitel xd Empty Mobitel xd

Postaj by Little Monster^^ pet ruj 28, 2012 6:55 pm

Jel zna ko dal je mobitel LG Otimus l7 dobar xd
Htjela bi si ga kupit ali nisam sigurna dali to valja šta :)

EDIT:slika

http://cdn4.teamandroid.com/wp-content/uploads/2012/09/LG-Optimus-L7.jpg

i onda bi si naručila ovu maskicu:

https://2img.net/h/i909.photobucket.com/albums/ac291/sobid88/621case/0904a149.jpg
Little Monster^^
Little Monster^^
Dude
Dude

Broj postova : 1215
Join date : 13.11.2011
Age : 24
Lokacija : Paris,France

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by .BarbieBitch. pet ruj 28, 2012 7:44 pm

Meni se čini ok, al govore svi da ima slabu internet memoriju, sad nezz koliko ti je to važno ;)
.BarbieBitch.
.BarbieBitch.
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 2369
Join date : 21.03.2012
Age : 24
Lokacija : London

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by Little Monster^^ pet ruj 28, 2012 8:48 pm

Ja ni neznam šta je to xd
Little Monster^^
Little Monster^^
Dude
Dude

Broj postova : 1215
Join date : 13.11.2011
Age : 24
Lokacija : Paris,France

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by Classy pet ruj 28, 2012 10:03 pm

Ima ga frend, nije loš. Ali općenito ne volim LG, nemam baš dobra iskustva s njihovim mobitelima, možda su ovi novi bolji, ne znam. Ako već hoćeš novi onda si uzmi radije Samsung Galaxy Ace. :)
Classy
Classy
Designer
Designer

Broj postova : 8273
Join date : 02.07.2010
Age : 27

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by Princess. pet ruj 28, 2012 10:20 pm

Ja ti nebi baš preporučila LG. :) Mislim, ne znam za ovog konkretno dal' je dobar, ali nikako ne volim LG mobitele. Preloše.
Princess.
Princess.
Administrator
Administrator

Broj postova : 15751
Join date : 02.07.2010
Age : 29
Lokacija : Madrid, Spain

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by Točkica pet ruj 28, 2012 10:22 pm

Svi pričaju da su ti LG mobiteli loši, tako da sad ni ja, kao ni cure, nemam dobro mišljenje o njemu. Nikad ga ne bi kupila. :)
Točkica
Točkica
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 8307
Join date : 24.06.2010
Age : 28
Lokacija : On tour with Nickelback

http://tocaforever.blog.hr

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by Phalange. sub ruj 29, 2012 6:57 am

Da, ja isto imam dost' loša iskustva s tim mobitelima. Ja sam imala onaj LG Shine. I izgubila sam ga lol, ali ono, ekran je puko i sve :(
Phalange.
Phalange.
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 3765
Join date : 17.09.2011
Age : 24
Lokacija : Rosewood.

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by MirandaFan™ sub ruj 29, 2012 7:22 am

Pričate gluposti. Poznato je da razni cookie-vi, shine-ovi nemaju Gorila Glass. L7, naravno, ima, s obzirom na cjenovni rang koji je ipak viši. No, nemojmo se obazirati na relativno glupe stvari i prebacimo se na specifikacije, koje su ipak bitnije za sam rad. L7 ima LCD ekran s IPS matricom (googlaj: TN vs IPS) i kapacitativnim touchscreenom koji podržava multitouch. Za dimenzije, rezolucija je relativno dobra. Naravno, viša se mogla očekivati s obzirom na IPS matricu, ali otom-potom. Gustoća samih pixela je, pomalo reprezentativnih, 217 ppi. Postoji nešto što se zove Dolby mobile sound enhancement, i to je izgleda suparnik xLOUD-u, koji je reprezentativan primjer smanjivanje šumova na zvučniku. Kod microSD slota sve je jasno. Postoji 4 GB interne memorije, pa ne vidim problem u brzini ili bilo čemu. Memorijski čipovi nisu sporiji od 50 MB/s, pa ne bi smjelo biti problema. Brzina GPRS-a, odnosno EDGE-a ne odstupa od drugih modela, odnosno preklapa se sa Class 12 standardom. WLAN, naravno, postoji, i koristi Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot, DLNA tehnologije za dijeljenje iste. Bluetooth je standarda 3, što znači da postoji mogućnost veće brzine transfera podataka. Koristi se i običan microUSB, što je i logično. Nije baš da LG ima nekakvo pravo oformiti nekakvi novi digitalni x-pin priključak. Kamera ima senzor od 5 MP, i snima slike rezolucije 2592 x 1944 pixela, što je isto tako nekakav standard. Veći je problem VGA video, no, ukoliko ne snimaš previše, to bude okay. Ipak je cjenovni rang takav. E, sad, OS nije problem jer ćeš ga ionako rootati. Problem je procesor, koji je običan Cortex-A5 na 1 GHz. Za ICS će vjerojatno biti dobar, ali za nekakve aplikacije i AnTuTu neće baš. Adreno 200, bar kod mene, dobro radi svoj posao za ocrtavanje neke grafike, al', velim, ja igram samo logo quiz igre. Iz toga možemo zaključiti da je to neki mid-range okay mob, jel'?
MirandaFan™
MirandaFan™
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 2859
Join date : 25.02.2012
Age : 24
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by Little Monster^^ sub ruj 29, 2012 5:43 pm

Hrvoje samo sam čekala tvoje profesionalno mišljenje da mogu odlučit :D
Little Monster^^
Little Monster^^
Dude
Dude

Broj postova : 1215
Join date : 13.11.2011
Age : 24
Lokacija : Paris,France

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by MirandaFan™ sub ruj 29, 2012 6:37 pm

E, da, sad tu postoji stvar samog branda, odnosno LG-a. On je više popularan kada govorimo o panelima za monitore, samim monitorima, cinema 3D televizorima i takvim stvarima. Recimo da želiš lagano update-ati Android na neki noviji, bez rooma/CWM-a. Želiš li to? Hm, vjerojatno da, pošto si, eto, cura i ne zanima te eventualni SuperUser ili overclock CPU-a. Kod LG-a je to malo zasrano, pošto im je program za update takav kakav je. Dakle, to je običan jednostavan program koji ne radi s Windows 8 (i kao takvoga, ne bih ga mogao koristiti) i nije redovito ažuriran. To je, eto, fušerski odrađeno i nikako mi se ne sviđa, za razliku od Kies-a od Samsunga ili PC Companiona od Sonya. Oni imaju ipak mnogo profesionalniji program koji radi kako treba.

Eh, sad, tu dolazimo do pitanja - uzeti malo starije i bolje ili novije i mrvicu lošije? Ovaj L7 košta oko 220€, dok Xperia Neo košta oko 200€, a po specifikacijama poždere Optimusa. Kako? Pa, jednostavno. Adreno 205 ne može se mjeriti sa Adrenom 200, Cortex A-5 ne može se mjeriti s provjerenim i boljim Scorpionom, snimanje u 720p-u i slikanje u 8MP rezoluciji ne može se mjeriti sa snimanjem u VGA rezoluciji i slikanjem u 5MP. Stvar je u tome što je dotična Xperia malo stariji mobitel (hm, nije stariji, ali onak'...) i ima Gingerbread Android, koji se lagano update-a na ICS 4.0.4 (koji je bolji od 4.0.3-a koji ima Optimus) i tako i dalje fiudno radi. Imao sam Nea, i mogu o njemu reći sve najbolje - xLOUD, Bravia, Timescape... Nevjerojatno je koliko jedna Bravia postiže kvaliteti slike. Ona se ne može mjeriti s Optimusom. O programima smo već govorili, no recimo samo da, kada jedamput uštekate Nea, on će vam sam ponuditi instalaciju programa izravno s mobitela. Stisnete Da, pričekate 2 minute i imate najnoviji program (Sony PC Companion) iz kojega vršite update/repair mobitela, koji traje mizerno kratko - 2 minute. Naravno, tu su i custom romovi s kojima Companion nema problema - mobitel uredno prepoznaje s Paranoic Androidom i CWM-om, te je povratak na original 4.0.4 moguć uz jedan klik.

Ukoliko si fejs frik, to je svakako još jedan argument u korist Nea. Naime, Sony ima dosta duboku integraciju s Facebookom, koja se po volji može ugasiti, ali se ne može upaliti na drugim uređajima koji nisu brandirani na Sony. Meni je to bilo doista po volji jer mi je skroz okay da mi je integracija takva kakva je - dostupna. Ne moram stalno ulaziti u Facebook aplikaciju, jer mi se sve pojavljuje u activity baru, s notifikacijom ili bez nje. Još jedna stvar je baterija koja je skroz okay - 5 dana u stand by-u, 3 dana srednjeg korištenja i dan intenzivnog korištenja. Neke light igrice isto tako ne predstavljaju neki problem, a i neke teže (GTA III) su isto skroz dobro radile, bez obzira na single core, koji uostalom krasi i Optimus.

Ja bih uzeo Nea, jer se ne može jedan Optimus mjeriti s Neom, a još je Optimus i skuplji. Možda zato što na Neu piše Sony Ericsson a ne Sony? Meni to ne smeta, jebiga. Ako nekome smeta, onda nek' uzme LG-a, nemam ništa protiv.
MirandaFan™
MirandaFan™
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 2859
Join date : 25.02.2012
Age : 24
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by Little Monster^^ sub ruj 29, 2012 6:41 pm

Ma meni xperie nisu lijepe tako da niš od toga,ali za šta uopće služe te nadogradnje? ako možeš,reci mi što više na jeziku nekog ko se ne kuži u kratice komjuterske xd
Little Monster^^
Little Monster^^
Dude
Dude

Broj postova : 1215
Join date : 13.11.2011
Age : 24
Lokacija : Paris,France

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by MirandaFan™ sub ruj 29, 2012 6:44 pm

Little Monster^^ je napisao/la:Ma meni xperie nisu lijepe tako da niš od toga,ali za šta uopće služe te nadogradnje? ako možeš,reci mi što više na jeziku nekog ko se ne kuži u kratice komjuterske xd
Hm, ne vidim zašto ih ne favoriziraš.
Nešto ovako, ako baš hoćeš maskicu...?

Definitivno, među mid-end i pomalo high-end mobitelima vladaju Xperie. U vrhu je i dalje Samsung s ne velikim brojem modela novije generacije, dok je kod Sonya malo drugačije - oni štancaju modele od jednog Tipa, preko Mira do U modela.

Nadogradnje? Guglaj: Gingerbread vs ICS, ICS vs JB.
MirandaFan™
MirandaFan™
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 2859
Join date : 25.02.2012
Age : 24
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by Little Monster^^ sub ruj 29, 2012 6:47 pm

a samo mi ukratko reci za šta to služi xd
Little Monster^^
Little Monster^^
Dude
Dude

Broj postova : 1215
Join date : 13.11.2011
Age : 24
Lokacija : Paris,France

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by MirandaFan™ sub ruj 29, 2012 6:50 pm

Little Monster^^ je napisao/la:a samo mi ukratko reci za šta to služi xd
Samo ime ti govori - nadogradnja.

Inače, pogledaj i Xperiu Miro koja je cijenom ista kao Optimus, a karakteristikama nešto bolja. Isto tako, za nju vrijedi sve napisano za Nea, pa je tako best buy nove generacije (ako uzmemo Nea kao pripadnika starije generacije). Makar, ne vjerujem da za nju postoje nekakve maskice - to je tek predstavljen mobitel. Meni bi više problema stvaralo to što još nema poštenog roota i CWM-a za njega, al' tebe to ne smeta.
MirandaFan™
MirandaFan™
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 2859
Join date : 25.02.2012
Age : 24
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by Little Monster^^ sub ruj 29, 2012 6:51 pm

Meni mobitel treba za slikanje i to mi je dosta 5 MP,za slušanje muzike,igranje igrica,pozive,poruke i fejs ali za fejs mi ne treba nešto specijalno xd
Little Monster^^
Little Monster^^
Dude
Dude

Broj postova : 1215
Join date : 13.11.2011
Age : 24
Lokacija : Paris,France

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by MirandaFan™ sub ruj 29, 2012 6:54 pm

Little Monster^^ je napisao/la:Meni mobitel treba za slikanje i to mi je dosta 5 MP,za slušanje muzike,igranje igrica,pozive,poruke i fejs ali za fejs mi ne treba nešto specijalno xd
Svaki senzor radi dobro uz pripadajuću leću. Sony uzima nešto kvalitetnije leće koje imaju dobru provjeru, dok LG uzima one koje su tehnički ispravne ali ne udovoljavaju svim standardima kvalitete. Za slikanje gledaj da ima što bolji senzor (dakle, što više MP-a, jer kod tih mid-end smartphonea nema relativno dobrih kamera niti leća) i što veću rezoluciju ekrana sa što većom gustoćom pixela. Ja se ne bih zamarao izgledom i išao bih na Miro ili Neo, ali tvoja je stvar što ćeš kupiti. LG nema nikakvu podršku i to je činjenica koju znaju svi imalo upućeni.
MirandaFan™
MirandaFan™
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 2859
Join date : 25.02.2012
Age : 24
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by Little Monster^^ sri lis 03, 2012 12:34 pm

Iiii....Kupila sam ga i za sada mi je pree *__*


Little Monster^^
Little Monster^^
Dude
Dude

Broj postova : 1215
Join date : 13.11.2011
Age : 24
Lokacija : Paris,France

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by MirandaFan™ sri lis 03, 2012 12:51 pm

Little Monster^^ je napisao/la:Iiii....Kupila sam ga i za sada mi je pree *__*


Mogla si reći na početku da što god ti kažemo izabrat ćeš ovaj LG i bok. Sad fino skini LG Mobile Support Tool i iznenadi se. Ionako moraš update Android na najnoviju verziju, kad update već postoji.
MirandaFan™
MirandaFan™
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 2859
Join date : 25.02.2012
Age : 24
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by Amyicha sri lis 03, 2012 11:04 pm

lg sam po sebi nije dobar ne bih ti preporučila, marka niš ne valja ali kako hoćeš. imala sam par lg mobitela i svi su neš srali
Amyicha
Amyicha
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 3054
Join date : 06.01.2011
Age : 29

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by Točkica čet lis 04, 2012 7:33 am

Budući da je već ova tema otvorena, ja ću se malo umiješati :P

Već dva i pol mjeseca nemam mobitel i tako će ostati dok ne odlučim koji ću novi kupiti.
Imate možda neki prijedlog? :)
Točkica
Točkica
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 8307
Join date : 24.06.2010
Age : 28
Lokacija : On tour with Nickelback

http://tocaforever.blog.hr

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by Princess. čet lis 04, 2012 1:34 pm

Neka xperia. :)
Princess.
Princess.
Administrator
Administrator

Broj postova : 15751
Join date : 02.07.2010
Age : 29
Lokacija : Madrid, Spain

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by .BarbieBitch. čet lis 04, 2012 1:47 pm

Ili xperia ili neki galaxy ;)
.BarbieBitch.
.BarbieBitch.
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 2369
Join date : 21.03.2012
Age : 24
Lokacija : London

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by teamo♥ čet lis 04, 2012 1:51 pm

HTC uzmi,mobiteli su genijalni.Nemanja je imao do pre par sedmica galaxy i bio je očajan mobilni i kupio je HTC i odličan je mobilni :)
teamo♥
teamo♥
Brainiac
Brainiac

Broj postova : 552
Join date : 27.08.2012
Age : 29
Lokacija : Miami :P

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by Little Monster^^ čet lis 04, 2012 2:11 pm

ja sam xperiu x8 imala 8 mjeseci i crkla je,čisto sr***
Little Monster^^
Little Monster^^
Dude
Dude

Broj postova : 1215
Join date : 13.11.2011
Age : 24
Lokacija : Paris,France

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by MirandaFan™ čet lis 04, 2012 2:34 pm

teamo♥ je napisao/la:HTC uzmi,mobiteli su genijalni.Nemanja je imao do pre par sedmica galaxy i bio je očajan mobilni i kupio je HTC i odličan je mobilni :)
Ne seri i ne generaliziraj. Galaxy... koji? Od Galaxya Y, pored prve generacije istoga do S3-a ima velike razlike. Isto tako, ROM-ovi imaju velike razlike, tak' da... Generaliziraš bezveze.
Little Monster^^ je napisao/la:ja sam xperiu x8 imala 8 mjeseci i crkla je,čisto sr***
Sereš. Ako si ju imala 8 mjeseci, imala si i garanciju.


Zadnja promjena: MirandaFan™; čet lis 04, 2012 2:44 pm; ukupno mijenjano 1 put.
MirandaFan™
MirandaFan™
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 2859
Join date : 25.02.2012
Age : 24
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Mobitel xd Empty Re: Mobitel xd

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.